Byť v prírodnej saune je zážitok. To nás inšpirovalo a nakoplo k nápadu podniknúť podobný projekt aj na severovýchode Slovenska, v obci Repejov. Človek si môže vychutnať ticho a pokoj okolitého prostredia bez rušivých elementov. Projekt prepája mladých ľudí, ktorí majú záujem meniť miesto, kde žijú.

Projekt v oblasti solidarity s názvom Verejná prírodná sauna je realizovaný v období od 1.1.2021 do 31.04.2022. Zámerom projektu je oživiť zabudnutý región Slovenska, povzbudiť komunitu, aktivizovať mladých ľudí a miestnych obyvateľov. Realizáciou projektu chceme obohatiť život na vidieku a poukázať na to,
že aj obec na odľahlom mieste má šancu stať sa miestom, kde to žije. Sauna je navrhnutá tak, že svojím jednoduchým tvarom dokonale zapadne do územia a nebude mať žiadny negatívny vplyv na životné prostredie či obraz vidieckej krajiny.

Sauna bude dostupná pre každého zadarmo. Stačí ak si ju vopred rezervujete. Je na vás, či si budete chcieť užiť romantiku vo dvojici, alebo s partiou. Je navrhnutá pre 4 osoby. Pozostáva z otvorenej terasy, oddychovej miestnosti a samotnej sauny. Hneď vedľa sauny bude kúpacia kaďa s ľadovou vodou z miestneho potoka pre ktoréhokoľvek otužilca.

V rámci realizácie poskytne mladým ľuďom priestor pre možnosť sebarealizácie, poznania a rozvoja svojich zručností. Preto ak sa chcete podieľať na realizácii sauny a chcete získať certifikát Youthpass, staňte sa našim dobrovoľníkom!

V prípade záujmu o dobrovoľnícku činnosť nás kontaktujte e-mailom na: info@natucrea.sk.

TENTO PROJEKT JE PODPORENÝ Z